Владивостоцький фунікулер Владивостоцький фунікулер

Владивостоцький фунікулер

Фунікулер у Владивостоці на схилі гори Орлиної з’явився в далекому 1962 році за ініціативою Микити Сергійовича Хрущова. Вражений візитом в США, він запалився ідеєю перетворити Владивосток у другій Сан-Франциско. Хрущов завжди прагнув «перестрибнути прірву у два прийоми, і багато чого із задуманого йому зробити не вдалося. Але єдиний на Далекому Сході фунікулер був побудований. Він являє собою два зупиночних пункти в нижній та верхній точках гори, між якими курсують милі невеликі вагончики місткістю близько 40 осіб. Пара вагонів з канатною тягою рухаються по одноколійної рейкової дорогий і роз’їжджаються в середині шляху. Весь маршрут становить 183 метра, який трамвай долає приблизно за 2 хвилини. Вартість проїзду становить 6 рублів. Діставшись до верхньої станції можна пройти на оглядовий майданчик, звідки відкривається приголомшливий вид на бухту Золотий Ріг.

Фунікулер – це історія, це легенда, місце дійсно культове. В часи СРСР в країні працювало багато фунікулерів: у Києві, Вільнюсі, Одесі, Тбілісі, Каунасі, Баку та інших містах. Зараз в Росії їх залишилося всього два – у Владивостоці і Сочі. Так що жителі Владивостока можуть сміливо пишатися такою унікальною спорудою.

Це місце для романтиків, місце для ностальгії. Так, півстоліття з моменту відкриття, тут трудиться машиніст Юрій Дмитрович Гальцов. Він сюди прийшов 20-річним юнаком, а зараз йому 71 рік. Скільки всього він бачив за цей час: закохані пари, студенти поспішають. Поруч з лінією фунікулера прокладена сходи 368 сходинок, що є для любителів піших прогулянок альтернативою фунікулера.