Памятник вагітній жінці Памятник вагітній жінці
Памятник вагітній жінці
Памятник вагітній жінці

Міська середовище сучасних російських міст немислима без пам’ятників на самі різні теми. Деякі з них бувають на рідкість незвичайні. До таких можна віднести пам’ятник вагітній жінці, яка прикрашає місто Томськ починаючи з літа 2005 року.

Пам’ятник є символічним. Майже прозора постать жінка, зібрана з металевих прутів, виглядає як якийсь судину, в якому зароджується життя: металевий ембріон добре проглядається в її утробі. Незважаючи на всю свою авангардність, пам’ятник не позбавлений вишуканості і, безперечно, налаштовує на філософські роздуми. Жителі міста, які спочатку прийняли металеву вагітну насторожено, тепер звикли до її мовчазної фігурі. Вже прижилася місцева прикмета — якщо вагітна жінка погладить статую по животу, пологи в неї пройдуть благополучно. Також до пам’ятника відправляють студентів-медиків для вивчення правильного положення плода: тут все чітко, укладати «плід» всередині скульптури допомагали кращі томські акушери-гінекологи.

Автор незвичайної скульптури — томський скульптор Микола Гнідих, а ініціатором-ентузіастом встановлення бронзової вагітної був ректор місцевого Медичного університету В’ячеслав Новицький.