Казанська церква Казанська церква
Казанська церква
Казанська церква

Казанська церква відома серед жителів міста як “Червона церква”. Це назва пов’язано частково з кольором цегляних стін, а почасти з красою і виразністю фасадів. В описах цієї церкви краєзнавці та екскурсоводи завжди відзначають його велич і грандіозність.

Місце, на якому в кінці XIX століття було вирішено розпочати будівництво нового храму, перш займали продуктові склади, і спочатку громадськість виступила проти їх знесення. Однак після того, як один з місцевих купців виділив кошти на їх перенесення в інше місце, питання було врегульовано, і в 1885 році почався збір коштів на будівництво церкви. На заклик жваво відгукнулися не тільки жителі Іркутська, але і жили в інших містах сибіряки. До Великодня 1892 року була повністю завершена внутрішнє оздоблення церкви та оформлення іконостасу. У тому ж році відбулося урочисте освячення храму Казанської ікони Божої Матері.

Архітектура Казанської церкви являє собою зразок поєднання традиційних прийомів і нових мотивів – додаткових башточок, увінчаних шатрами. Яскраві контрастні фасади, прикрашені різноманітними декоративними елементами, що створюють відчуття святковості й урочистості. Казанська церква, оточена невисокими будівлями, є справжньою перлиною цього району. З 1975 року храм входить в список об’єктів культурної спадщини і охороняється державою.