Ботанічний сад Паланги

Ботанічний сад Паланги – один з найкрасивіших і найбільш збережений парків на узбережжі Литви, який у місті Паланга. Сад є справжнім витвором мистецтва, який не може не захоплювати. Велика територія, живі барви природи, спілкування птахів і дерев, самотність і відсутність великих скупчень людей – що може бути приємніше для відмінно проведеного часу.

Парк заснований в 1897 році графом Феліксом Тышкевичюсом. Автором проекту парку є відомий французький архітектор пейзажист, ботанік Едуард Франсуа Андре, який три роки керував роботами по створенню парку разом з бельгійським садівником Буиссен де Коулон. У парку знаходиться унікальний палац, проект якого був розроблений німецьким архітектором Франзом Швечтеном, а побудований палац був тільки в 1957 році за кресленнями архітектора Алфредаса Брусокаса. Перед палацом знаходиться вражаюча скульптура, яка носить назву «Благословляючий Христос». Зараз у палаці розташований музей бурштину.

Природа і архітектура гармонійно пов’язані, що є привабливим місцем для сімейного відпочинку або романтичної прогулянки. Територія саду дуже різноманітна: тут можна прогулюватися по доріжках, вивчаючи скульптури, можна посидіти на лавках в тіні дерев, можна відпочити біля ставка, милуючись птахами, а можна опинитися в самому справжньому лісі, де є дивовижний грот Люрд.

У Ботанічному саду є одна давня і знакове місце – пагорб Бируты – язичницької жриці. Зараз на місці святилища стоїть каплиця св. Георгія. Поряд з пагорбом встановлена скульптура «Тобі, Бирута».

Прогулюючись по ботанічному саду, можна вийти до моря.