Олександрівський сад Олександрівський сад
Олександрівський сад Олександрівський сад

Олександрівський сад – це перший класичний громадський парк в Нижньому Новгороді. Він розташований у межах Нижньо – та Верхньо-Волзької набережних, на схилах річки Волги. Зараз площа саду становить 35 га.

Проект Олександрівського саду, створений знаменитим архітектором Карлом Петцольдом, був схвалений 6 жовтня 1836 року. У свою чергу, будівельні роботи почалися в 1837 році. Протягом двох років формували серпантинові доріжки, вирівнювали територію і висаджували деревні дерева. Олександрівський сад відразу ж став улюбленим місцем для відпочинку приїжджих і місцевих жителів, він повною мірою виправдав себе в якості громадського парку. Сюди любили приходити Ф. В. Шаляпін, А. М. Гіркий та інші відомі особистості.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни в парку побудували монументальну Чкаловскую сходи. Також тут встановили тераси, на яких висадили ряди лип і блакитних ялин. Вони надавали цій частині Олександрівського саду особливу урочистість і парадність.Поряд з Чкаловської сходами встановили відкриту концертну площадку, яка довгий час служила для проведення концертів і фестивалів музики. У 2004 році в парку побудували однойменну готель з офісними приміщеннями та рестораном. Атмосфера в Олександрівському саду відволікає від повсякденних проблем, побуту і привносить в життя відвідувачів радість і психологічне розвантаження.