Замок Огродзенец Замок Огродзенец
Замок Огродзенец Замок Огродзенец

Замок Огродзенец — це руїни середньовічного замку середини XIV століття, які знаходяться в Краковсько-Ченстоховської Юре, неподалік від станції Підзамче. Замок був побудований в XIV-XV століттях шляхтичами з роду Сулимчиков. Замок розташований на Шляху орлиних гнізд», на Замковій горі — найвищому пагорбі Краковсько-Ченстоховської височини.

Як відзначають польські літописи, перші фортифікаційні укріплення зводилися в цих місцях ще в часи царювання Болеслава Кривоустого. Після татарської навали в 1241 році вони були знищені. На цьому місці була побудована резиденція лицарського роду Сулимчиков — замок-фортеця в готичному стилі. Підступи до замку з трьох сторін захищені високими скелями.

Як і багато інші середньовічні замки Польщі, замок Огродзенец безліч разів змінював власників. У 1702 році пожежа, влаштований загоном шведських військ Карла XII, знищив більшу половину замку. І з тих пір замок так і залишився лежати в руїнах. Останні жителі покинули ці місця в 1810 році. Після війни замок був націоналізований, а у 1949-1973 роках стали проводитися реставраційні роботи,які були спрямовані на збереження історичної пам’ятки.