Ярмарок ремесел Kaziuko muge Ярмарок ремесел Kaziuko muge
Ярмарок ремесел Kaziuko muge Ярмарок ремесел Kaziuko muge

Ярмарок ремесел Kaziuko muge — щорічна ярмарок народного мистецтва та ремесел, традиційно проходить в історичному центрі Вільнюса, в старому місті. Перша ярмарок відбулася більше трьохсот років тому, у день смерті Святого Казимира — 4 березня. З тих пір дійство стало щорічним.

Kaziuko muge традиційно проходить прямо на вулицях Вільнюса, захоплюючи проспект Гедиміна, Кафедральну площу і багато інші вулиці Старого міста. Це найбільший і найбільш тривалий свято з усіх, що проходять у литовській столиці. В дні святкування в Вільнюс приїжджають тисячі іноземних туристів, переважно з Латвії, Росії та Польщі.

На ярмарку традиційно йде жвава торгівля предметами мистецтва і продукцією місцевих майстрів. Художники збувають свої полотна, а ремісники пропонують покупцям в’язаний одяг, кустарну кухонне начиння, взуття, столові прилади індивідуальної роботи, іграшки та пам’ятні сувеніри. Також щосили продається їжа — мед, домашнє пиво, квас і печиво. Дійство супроводжується музикою і танцями з самого ранку і до пізнього вечора.

Ярмарок Kaziuko muge — надзвичайно яскравий, галасливий і веселий свято, дуже популярний як серед місцевих жителів, так і серед іноземних туристів.