Гора Ерджієс Гора Ерджієс
Гора Ерджієс Гора Ерджієс

Гора Ерджієс є масивним стратовулканом. Розташувалася гора на відстані 25 кілометрів на південь від Кайзери в Туреччині.

Ерджієс — це найбільша гора в центрі Анатолії, з піком, який досягає у висоту 3,916 метрів (близько 13 тисяч футів). Вважається що гора Ерджієс є найвищим піком хребта АнтиТаурус, північносхідного продовження Гір Тауруса на південь, що належить до Середземноморського складчастого поясу в Євразії.

Стратовулкан дуже сильно эродирован, але в будь-який момент може зробити виверження відбулося відносно недавно 253 році до нашої ери, принаймні на монетах римської епохи є зображення виверження.

Страбо, давньогрецький історик, географ і філософ, назвав цей вулкан Аргеус; він зазначав, що пік вулкана ніколи не звільняється від снігу. Він один з небагатьох, хто зійшов на пік і зміг побачити, завдяки чистому небу, і чорне море з півночі, і середземне море на півдні.

Першим документальним підтвердженням успішного сходження було надано Вільямом Джоном Гамільтоном в кінці 1830-х. І все ж, деякі написи і символи на скелях піку вказують на те, що тут присутні люди і раніше. На вершині знаходяться дві печери, і одна з них точно була досліджена людьми. Можна припустити, що давні монахи відвідували вершину деяку кількість разів.

Тут же сильно розвинена туристична сфера. Тут можна чудово покататися на лижах. Крім цього тут розвинений велосипедний спорт та туризм. Під керівництвом досвідчених інструкторів тут можна добре провести час на двоколісному другові, штурмуючи гірські перешкоди і маршрути, прокладені для задоволення туристів.