Вулиця Гоголя Вулиця Гоголя

Вулиця Гоголя

Забудова вулиці почалася в середині XIX століття. Загальна довжина – 2000 метроа. Перша назва — «Середня». Назва «вулиця Гоголя» отримала в 1909 році. За часів приналежності Західної Білорусі до Польщі, з 1921 по 1939 роки вулиця носила ім’я польського національного героя Костюшко.

Під час війни Брест був окупований німецько-фашистськими військами, і в цей період, з 1941 по 1944 рік, нинішня вулиця Гоголя називалася Миттеналлее. Після 1944 року, коли Брест було звільнено від окупації, їй дали сучасну назву – вулиця Гоголя. Однак вона сильно постраждала від бомбардувань, але завдяки зусиллям будівельників, була в короткий термін повністю відновлена.

У 1962-му році святкували 110 річниця з дня народження великого російського письменника Миколи Васильовича Гоголя. У зв’язку з цією подією, на вул. Гоголя в районі її перетину з вулицею Леніна був встановлений бюст письменника, відлитий з бронзи скульптором А. Шмаковим.

Крім житлових будинків, навчальних закладів і установ різних видів, на вулиці Гоголя розташований спорткомплекс «Брестський» — колишній стадіон «Динамо». На цьому місці стадіон був побудований ще «за поляків» — в 1937 році. Автор проекту – інженер Бидас. Сьогодні стадіон виблискує новими доріжками і сидіннями, але під футбольним полем і зараз використовується дренажна система, розроблена Бидасом.