Скульптури левів на площі Тяньаньмень

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Скульптури левів у північній частині площі Тяньаньмень у Пекіні, охороняють Ворота Небесного спокою, що дали назву самої площі. Ворота звели в 1651 році разом зі стіною Забороненого міста, яка пізніше була реконструйована. Саме тут імператори династій Мін і Цин зачитували свої укази. Сьогодні у львів новий господар – Мао, і його портрет висить на головному вході в заборонене місто.

Для китайських правителів леви були уособленням мужності і благородства. В Забороненому місті встановлено шість пар львів, оберігають оселю імператорів від злих духів. Історичні події миготіли перед очима кам’яних левів Тяньаньмень немов калейдоскоп.З трибуни воріт Мао Цзедун у жовтні 1949 року оголосив про заснування Китайської Народної Республіки. Були леви і мовчазними свідками розстрілу студентів в 1989 році. А сьогодні поруч з ними фотографуються всюдисущі туристи.

Уважні мандрівники помічають в лапах Лева-батька – м’ячик. Але могутньому тварині чужі котячі ігри,цей м’яч символізує багатство і світове панування. У левиці під лівою лапою маленький левеня, що втілює безперервність імператорської династії.