Церква Святого Роха Церква Святого Роха
Церква Святого Роха Церква Святого Роха

Церква Святого Роха в Лісабоні, зведена у другій половині шістнадцятого століття, є однією з найстаріших єзуїтських церков у світі. Будівництво велося на місці каплиці Святого Роха, звідси і назва храму, за проектом Афонсо Алвареша і його племінника Бартоломеу. При нарочито скромному фасаді, церква радує око багатим внутрішнім оздобленням.

Сама церква знаходиться приблизно в кілометрі на північний захід від площі Праса-ду-Комерс. Раніше на цьому місці стояла каплиця Святого Роха – захисника від чуми. Неподалік розташовувалося велике кладовище, де ховали жертв цієї страшної хвороби. Єзуїтів (Товариство Ісуса), які і побудували церкву в 1555-1619 роках, проіснували тут ще 200 років, поки не були вигнані з Португалії. Під час Лісабонського землетрусу церква серйозно не постраждала і була передана Громаді Милосердя. В даний час церква Святого Роха належить релігійному благодійному товариству.

Скромний зовнішній вигляд церкви, контрастує з розкішним внутрішнім оздобленням. Плоскі пілястри ділять фасад на три частини, вікна і двері прикрашені сандриками. Вінчає будівлю трикутний фронтон, в якому виділяється кругле різьблене вікно. Однонавна церква має вісім бічних капел. Інтер’єр церкви виконаний у стилі маньєризму. Унікальні мозаїчні панно зображують Трійцю, сцени Хрещення, і Благовіщення. Люстра виблискує пишністю на тлі зводу, майстерно обробленого яшмою і бронзою, і являє собою видатне творіння італійського ювелірного мистецтва.