Театр драми імені Достоєвського Театр драми імені Достоєвського
Театр драми імені Достоєвського Театр драми імені Достоєвського

Історія Новгородського академічного театру драми імені Ф. М. Достоєвського починається в 1853 році. З цього часу завдяки відомому в середині XIX століття антрепренеру Миколі Івановичу Іванову в місті з’явився постійний, хоч і вельми імпровізований, театр. У новгородських виставах брали участь навіть столичні зірки.

У сучасну будівлю театру колектив переїхав в 1987 році. Досить оригінальна споруда була побудована архітектором Сомовим. З 1997 року Новгородський театр драми носить ім’я Федора Михайловича Достоєвського. В першу чергу це пов’язано з тим, що кілька років Федір Михайлович жив у Великому Новгороді, і тут народжувалися його великі твори. Не дивно, що у постійному репертуарі театру є вистави, поставлені за безсмертним творінням великого російського автора.

Сьогодні театр може одночасно прийняти 850 глядачів, площа сцени становить 694 квадратних метра, зал оснащений сучасним звуковим і світловим обладнанням. Крім вистав у театрі проводяться творчі зустрічі, виставки і різного роду презентації.