Резиденція президента Республіки Казахстан «Акорда» Резиденція президента Республіки Казахстан «Акорда»

Резиденція президента Республіки Казахстан «Акорда»

Резиденція президента Республіки Казахстан «Акорда» знаходиться на лівому березі річки Ішим в Астані, на початку Водно-зеленого бульвару. Будівля виконана з монолітного бетону, особливу роль тут відіграють архітектурні елементи, це ретельно продумані казахські і східні мотиви представлені у вигляді орнаментального декору. Внутрішні інтер’єри також виконані в національному стилі.Будівництво резиденції почалося в 2001 році, а урочисте відкриття відбулося 24 грудня 2004 року.

«Акорда» в перекладі з казахської означає «Біла ставка», а білий колір уособлює радість, добро, благополуччя, і саме він є основним в оформленні резиденції президента.
На надземних поверхах будівлі розташовуються різні урочисті зали, що використовуються для офіційних прийомів, зустрічей, прес-конференцій, тут є зали з незвичайними назвами, такими як Золотий, Овальний, Купольний зали. Цікавий Східний зал,виконаний у вигляді юрти і оброблений мармуром і гранітом. Під землею розташовуються технічні кімнати, кухня, столова, стоянка для автомобілів.