Річний заміський палац Ситораи Мохі Хоса Річний заміський палац Ситораи Мохі Хоса
Річний заміський палац Ситораи Мохі Хоса Річний заміський палац Ситораи Мохі Хоса

Палац Ситораи Мохі Хоса — літня резиденція останнього Бухарського еміра — Світ Саїда Алимхана, побудована в кінці 19 — початку 20 століть, розташована в 4 кілометрах на північ від Бухари. В даний час в будівлі палацу знаходиться музей декоративно-прикладного мистецтва, відкритий в 1927 році. Палац включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Його назва перекладається як «замок зірки, схожої на місяць». Палац, що поєднує в собі змішання європейського і східного архітектурних стилів, побудований під керівництвом Ходжі Хафіза, одного із зодчих, відправлених в Росію для отримання досвіду будівництва заміських резиденцій. Палац оточений квітучим садом з фонтанами і численними альтанками, а біля головного входу відвідувачів зустрічають дві скульптури левів, висічені з газганского мармуру.

В даний час музей включає наступні експозиції: «Інтер’єр літнього палацу», «Одяг бухарського городянина кінця 19 — початок 20 століть» і «Художня вишивка бухарського регіону та побутова посуд кінця 19 — початок 20 століть».