Орнітологічна станція «Фрингилла» Орнітологічна станція «Фрингилла»
Орнітологічна станція «Фрингилла» Орнітологічна станція «Фрингилла»

Орнітологічна станція «Фрингилла» – польовий стаціонар Біостанції Зоологічного інституту Російської академії наук, є підрозділом першої в світі орнітологічної станції, заснованої в Росситтене (нині Рибальське селище) ще в 1901 році професором В. Тиннеманом. Свою назву стаціонар отримав на честь птиці зяблика (на латині «фрингилла»), розташовуючись на шляху сезонних міграцій різних пернатих.

Слід зазначити, що стаціонар «Фрингилла» функціонує не цілий рік, а сезонно. Восени і навесні над національним парком «Куршская коса» пролітають мільйони птахів. Вони прямують у теплі країни Південної Європи та Африки. В цей час працівники станції розставляють величезні мережі для лову пернатих, реєстрації та кільцювання.

Рыбачинские пастки діють цілодобово протягом 7 місяців у році і розраховані в першу чергу на відлов дрібних співочих птахів. Найбільш численні з них: зяблики, чижі, корольки, вівчарик, славки, синиці, шпаки, дрозди. Трапляються також яструби, дятли, зозулі, сови (вночі).

Завдяки програмі, розробленої на Біостанції, вилов і кільцювання птахів стали супроводжуватися їх детальним прижиттєвим обстеженням, що дозволяє дуже швидко, за лічені секунди, реєструвати їх розміри, масу тіла, величину жирових резервів, стан линьки і стадію статевого циклу.

Сьогодні польовий стаціонар Біостанції «Фрингилла» – улюблене місце відвідування туристів, які подорожують по Куршської косі. До 1990-х рр. кількість візитерів на Біостанцію обчислювалася сотнями за сезон; згодом, з розвитком спеціальних турів з Німеччини, – багатьма тисячами.