Музей Марка Шагала Музей Марка Шагала
Музей Марка Шагала
Музей Марка Шагала

Музей Марка Шагала знаходиться у Вітебську, на вулиці Покровській і складається з двох однаково важливих частин. Це будинок-музей, в якому представлені предмети побуту рубежу XIX-XX століть, і арт-центр Марка Шагала, де регулярно проводяться виставки його робіт.

У будинку на Покровській вулиці, який на початку 1900-х років побудував батько художника, Марк Шагал провів свої юнацькі роки. Про цей період своєї біографії він написав в автобіографічній книзі “Моє життя”. Музей був відкритий в 1997 році. І крім предметів побуту XIX-XX століть, у ньому також представлені копії архівних документів і робіт художника, розповідають про роки життя Марка Шагала і сім’ї його батьків у Вітебську.

Арт-центр Марка Шагала був створений у 1992 році. Там постійно проводяться виставки графічних робіт Марка Шагала (літографії, гравюра на дереві, офорти, акватинт). В колекції музею знаходяться серія ілюстрацій до поеми Н. В. Гоголя “Мертві душі” (1923-1925), серії кольорових літографій на тему “Біблія”, створені в 1956 і 1960 роках, цикл кольорових літографій “12 колін Ізраїля” (1960) та інші відомі роботи Марка Шагала.