Крестовський острів Крестовський острів
Крестовський острів Крестовський острів

Один з островів, розташованих в гирлі Неви, відомий зараз під назвою Крестовський, відомий ще з часів, що передують основи Санкт-Петербурга. Згідно з однією з версій, у давнину тут розташовувалася каплиця з величезним хрестом, а друга гіпотеза свідчить про те, що на острові знаходилося озеро у формі хреста. Існувала легенда про те, що під час закладання фундаменту для особняка сестри Петра I Наталії Олексіївни в землі було виявлено масивний знайдений хрест.

Облаштування острова почалося у 2-й половині XVIII сторіччя, коли було вирішено влаштувати тут зону для відпочинку городян. Благоустрій почалося зі створення алей, прокладених у вигляді п’ятикутної зірки, один з променів якою ділив острів на дві половини. Крім мальовничих алей, на острові почалося будівництво садиби президента Академії наук К. Р. Розумовського. У північній частині острова розташовувалися селянські будинки, а західну частину протягом довгого часу займали ліси.

Садиба Розумовського на початку XIX століття перейшла до іншого власника, який перебудував її в прекрасний палацово-парковий ансамбль. Тоді ж Крестовський острів активно забудовується діловими будівлями і прибутковими будинками. В середині ХХ століття на Крестовському острові був створений Приморський парк Перемоги, а незабаром зведено стадіон. В наші дні це одне з найпопулярніших місць розваг з безліччю сучасних атракціонів.