Памятник Білий кінь Памятник Білий кінь
Памятник Білий кінь Памятник Білий кінь

В історичному центрі Красноярська, на «Стрілці», встановлена скульптурна композиція «Лошадь белая», присвячена російським піонерів в Сибіру. Пам’ятник був відкритий в 2006 році на День міста Красноярська.

Згідно з легендою, в XVII столітті, коли воєвода Андрій Дубенський зі своїми козаками висадився на березі Єнісею, він кинув на цьому місці камінь і сказав, що тут побудують місто. Кінь, на якому він приїхав, залишилася відпочивати на березі. Ця сцена увічнена в скульптурній композиції.

Скульптура коня виконана в натуральну величину: висота близько півтора метрів, а вага – 430 кілограм. Кінь виготовили за старовинною технологією з кованого заліза. Кожна частина кувалася окремо, потім з’єднувалася зварюванням з іншими елементами. Кінь, схилившись над озером, п’є воду.

Крім коні, в композиції представлені гранітні валуни, з яких три – особливо великі. На одному встановлена скульптура, на другому – атрибутика козака, а на третьому зображений фонтанчик у вигляді струмка. Місцеві жителі називають пам’ятник «Білим конем» і дуже люблять фотографуватися верхом, на цій самій коні. Навколо пам’ятника упорядкована прекрасний майданчик для прогулянок.