Спасо-Преображенський собор

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Спасо-Преображенський собор у Бутурлиновке є його головною духовною пам’яткою. П’ятикупольний храм червоної цегли стоїть на головній міській площі. Собор був побудований порівняно недавно — наприкінці 19 століття на місці колишньої тут до цього кам’яної церкви. Архітектори будівлі — В. о. Стайновский, Д. В. Знобишин та С. Л. Мисловський. Кошти на будівництво збирали, що називається, всім світом. Будівництво велося протягом 7 років і в ньому брало участь безліч робітників, зібраних по всій області.

Спасо-Преображенський собор вважається найбільшим пам’ятником архітектури 19 століття у Воронезькій області. Примітна не тільки його архітектурна композиція, але і внутрішнє оздоблення. Іконостас та інші деталі інтер’єру виконані з мармуру, стіни розписані під мармур. Виглядає це велично і незвичайно красиво.

В 30-е роки 20 століття храм повторив долю більшості церков Росії: був закритий і перетворений на склад. А під час війни в його приміщенні ремонтували радянські танки. У 90-ті роки минулого століття собор був повернутий церкві. В наші дні тут тривають реставраційні роботи.