Долина річки Манич

Долина Манич до однойменної низовини несе на собі води річки Манич, устремившейся до Каспійського моря. У Ростовській області на території долини розташоване красиве озеро Манич-Гуділо.

Умовно долину ділять на дві частини – північну, яка не досягає Каспію і південно-східну. Ці дві частини різко відрізняються один від одного по ландшафту. У північній її половині все більше високих похилих берегів, з численними озерами і річками, що збирають в одну велику гілку русла Манич. З східної боку долини річок майже немає, деяка вода тече тільки навесні і восени, взимку ж немає і натяку на якийсь рух. Ця частина долини більше нагадує величезний яр, який під час весняних паводків перетворюється в подобу болота.

Багатий і тваринний світ цього прекрасного куточка планети. Часто сюди з’їжджаються мисливці та рибалки з прилеглих областей і районів відмінно провести час за полюванням або риболовлею. З початку весни і до пізньої осені можна побачити велику різноманітність диких тварин: зайців, лисиць, корсаков, до речі, полювання на них часто приносить плоди. Особливо багато в долині Манич водоплавних птахів: гуси, качки, кулики та багато інших.

Тут же можна зустріти птахів, які занесені до Червоної книги та знаходяться під охороною Ростовського заповідника: рожеві пелікани, чорний лебідь, беркут, чорний гриф, чорноголовий реготун.