Краєзнавчий музей р. Пскова

Головний музей Пскова заробив у 1876 р. Щоб вивчити всі його експонати, можливо, знадобиться не один день. Справа в тому, що сьогодні це цілий музейний місто, що займає квартал Пскова. Комплекс включає в себе, зокрема, Поганкины палати (житлова споруда XVII ст.), Наказову палату (адміністративна будівля XVII ст.), Спасо-Преображенський собор XII ст. Мирожского монастиря. Так що загальне число експонатів справляє враження — їх зібрано понад півмільйона.

Основною будівлею музею вважалася кам’яна споруда купця Сергія Поганкина «Поганкины палати», де перебувала колекція археологічних знахідок, рукописних і стародрукованих пам’яток, а також ікони і срібло з псковських церков і монастирів. Треба визнати, що частина зборів була назавжди втрачена під час Другої світової війни.

У 1986 році з’явився Псковський державний об’єднаний історико-архітектурний і художній музей-заповідник. Його філії знаходяться в десяти районах Псковської області, його частиною вважаються і міські архітектурні пам’ятки міста, а також музеї-садиби Римського-Корсакова, Мусоргського, Ковалевської, меморіальні квартири академіка Виноградова, і архітектора Спегальского.

Таке велике історико-художнє зібрання, природно, має на увазі і багатий вибір екскурсій. Музей пропонує познайомитися з усім Псковом, гуляючи по місту, або побачити живопис стародавнього Пскова. Можна, наприклад, подивитися художнє срібло XV — XIX століть, пройтися по картинній галереї, чи доторкнутися до стін Мирожского монастиря. Щорічно різні об’єкти Музею відвідують близько ста тисяч чоловік.

В залах музею проводяться наукові конференції, тематичні заходи та свята. Музей бере участь у міжнародних і російських мистецьких та історичних проектах.

Для гостей його двері відкриті щодня з 11.00 до 18.00, крім понеділка та останнього вівторка кожного місяця.