Чайний сад Чайний сад
Чайний сад Чайний сад

Відлік історії японського Чайного саду, найстарішого в Сполучених Штатах, почався в 1894 році, коли він був створений як частина експозиції великої Міжнародної зимової виставки, яка проводилася в Голден-парку. Після закінчення виставки було запропоновано зберегти Чайний сад і збільшити його територію до двох гектарів. Ця ініціатива виходила від японського іммігранта Макото Хагивара, який був відомий як професійний садівник.

Аж до смерті в 1925 році майстер Хагивара обіймав посаду головного садівника. За роки його роботи в саду з’явилися сотні дерев і чагарників, які були спеціально доставлені в США з Японії. Зберігач саду прагнув зробити Чайний сад справжнім ідеалом, аж до найдрібніших деталей. Для здійснення своєї мрії він виписав зі своєї батьківщини не тільки унікальні рослини, але і птахів з золотими рибками. На превеликий жаль, після смерті Макото Хагивары сад поступово почав приходити в запустіння – після закінчення війни його родичам не дозволили повернутися в старий будинок майстри, і вони не змогли продовжити справу свого предка.

Нове життя саду почалася в першій половині 1950-х років, коли його долею зайнявся ландшафтний дизайнер Нагао Сакураї. Поступово сад знайшов свій сучасний вигляд, частково були відновлені колишні деталі, частково були додані нові елементи. Сад розцвів в буквальному сенсі цього слова, і досі являє собою справжню перлину садово-паркового мистецтва. Це затишне місце з невеликими мальовничими ставками, традиційними пагодами, витонченими містками і чайним будиночком користується величезною популярністю серед жителів Сан-Франциско і численних туристів.