Будинок А. В. Глухівського - Перший Петербурзький Приватний комерційний банк

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Будинок А. В. Глухівського – перший Петербурзький приватний комерційний банк. Творцем і головним ініціатором приватних банків був Єлісєєв Р. П. Григорій Петрович з 1878 по 1882 рік був головою першого приватного комерційного банку.

Приватний комерційний банк спочатку знаходився в будинку пані Гордер на Англійській набережній, 18. З 1899 року – у будинку на Невському проспекті, 28. Роком побудови вважається 1840 рік, перебудова відбулася в 1910 рік. З 1880 року будинок належав генерал-майору Глухівського А. В. З 1911 року архітектор В. П. Цейдлер будує для першого Петербурзького акціонерного комерційного приватного банку власну будівлю, включивши до нього і колишнє.

Це п’ятиповерхова будівля з високим мансардним поверхом. Будівля повністю облицьований каменем: жовтувато-сірим піщаником, світло-сірим гранітом, темно-червоним гнейсів. Парадний вхід оброблений дзеркальними плитами граніту і гнейсу.

У банку розташовувався зал для загальних зборів, 2 операційних зали, канцелярські приміщення, зал засідань.

З 1922 року тут знаходилося кооперативне видавництво “Прибій”. На сьогоднішній день в будівлі знаходиться комерційний акціонерний банк “Менатеп СПб”.

З 2001 року будинок був включений до списку, що становить історичну, наукову чи іншу культурну цінність.