Церква Всіх Святих Горицкого монастиря Церква Всіх Святих Горицкого монастиря
Церква Всіх Святих Горицкого монастиря Церква Всіх Святих Горицкого монастиря

Успенський Горицький монастир – один з раніше діючих православних комплексів на землі Переславля-Залеського. В даний час тут знаходиться історико-архітектурний і художній музей-заповідник.

Виникнення чернечого поселення відбулося, швидше за все, на початку XIV століття. У роки Середньовіччя в його володіннях перебувала велика кількість селянських сіл. У 1722 році вогонь знищив архівні монастирські документи, що значно ускладнило подальшу роботу істориків та дослідників.

У XV столітті в монастирській обителі працював і був ігуменом святий Данило, який створив потім Троїцький Данилов монастир. У 1744 році храмовий комплекс передали архієрейському будинку Переславской єпархії. Через деякий час єпархія припинила своє існування.

Довгий час внутрішнє оздоблення монастиря являло собою досить сумний вигляд: гори сміття, ставок, суцільно покрита заростями, в достатку ростуть бур’яни, руїни зруйнованих будівель.
Найбільш древніми спорудами монастирського комплексу є «Святі Ворота», південна огорожа церква Всіх Святих. Зведення церкви датується кінцем XVII століття, в даний час тут розміщені комплекс музейної експозиції і сховище експонатів.

Церква Всіх Святих залишає враження легкості і спрямованості до неба. Фасади обладнані ошатними наличниками. Декоративні півкруги у верхній частині стін створюють цілісну панораму, повне краси й витонченості.