Площа Place d Armes Площа Place d Armes
Площа Place d Armes Площа Place d Armes

У 1671 році іспанський інженер Жан-Шарль де Landas почав будівництво площі, яка пізніше стала відома як Place d Armes, що перекладається як “плац для військових гарнізонів”. При Людовику XIV плац був вимощений кам’яними плитами і обрамлений липами.

Тепер площа стала невід’ємною частиною пішохідної зони – вона знаходиться в оточенні численних кафе і ресторанів, які в літні місяці встановлюють відкриті тераси. Вона стала самим жвавим місцем міста, приваблює місцевих жителів і гостей Люксембургу всіх віків. Кожен літній вечір музичні групи влаштовують тут живі концерти, а кожну другу і четверту суботу, тут працює блошиний ринок.

У східній частині площі знаходиться The Palais Municipal. На його фасаді встановлена скульптура, що символізує прийняття Статуту Звільнення в 1244 році, який гарантував громадянам рівні права та обов’язки по відношенню до привілейованим верствам населення.

У західній частині площі знаходяться пам’ятники двом поетам – Диксу і Мішелю Ленцу, які написали слова національного гімну. Напис, вирізьблена на ньому, говорить: «Mir wëlle bleiwe wat mir sin» – Ми хочемо залишитися такими, які ми є.