Автомагістраль А1 - частина Європейського маршруту Е65

Шосе A1 є частиною знаменитого Європейського маршруту Е65, який проходить з півночі на південь по території 12 європейських країн від шведського міста Мальме до грецького міста Ханья. Загальна довжина його дорівнює 3 800 кілометрів, на територію Хорватії доводиться відрізок довжиною в 467 кілометрів.

Шосе A1 проходить за маршрутом Загреб — Karlovac — Задар — Спліт — Вргорац. Перша ділянка дороги був побудований у 1970-х роках, а інтенсивне будівництво стартувало з початку 2000-х. Воно триває донині — в найближчі роки планується продовження траси до Плоче і Дубровника.

Шосе A1 можна вважати головним шосе країни, оскільки воно поєднує два найбільших міста Хорватії і цілий ряд інших великих міст, а також континентальну Хорватію і Далмацію.
Шосе двосмугове в кожну сторону з узбіччям по всій довжині. На всьому протязі автомагістралі споруджені транспортні розв’язки.

Автомагістраль йде по горбистій місцевості на півночі, гористій місцевості в центральній частині, в горах поблизу узбережжя Адріатичного моря на півдні. Вона проходить біля національних парків Плітвіцькі озера і Крка. Уздовж дороги розташовані численні місця для відпочинку.