Мечеть Султана Кабуса Мечеть Султана Кабуса
Мечеть Султана Кабуса Мечеть Султана Кабуса

У 1992 султан Кабус вирішив, що в його країні повинна бути своя Велика Мечеть. У зв’язку з цим в Омані пройшов конкурс серед архітекторів, які повинні були представити свої ескізи майбутнього храму. Саме будівництво почалося через 3 роки, тривало воно більше шести років.

Цій будівлі трохи більше 20 років, але, тим не менше, воно виконано в традиційному для арабських країн стилі. Головний молитовний зал має квадратну форму з центральним куполом, що піднімається на висоту до 50. Для його будівництва було потрібно 300 000 тонн індійського пісковика. Крім розмірів мечеті всіх вражає величезний перський килим ручної роботи, перебуває у залі для молитов – він важить 21 тонну.

Самими визначними архітектурними елементами мечеті є головний і чотири бічних мінарету. Для здійснення молитов віруючі можуть розташовуватися як в головному молитовному залі, так і на зовнішній молитовної території. Сумарно вони можуть вмістити до 20 000 віруючих.

Цю мечеть дозволено відвідувати туристам, але при дотриманні ними певних правил. По-перше, вони не повинні заважати моляться. По-друге, їх повинен супроводжувати екскурсовод. Є і ще один момент: мусульмани можуть відвідувати мечеть в будь-який час, але туристи, що належать до інших релігійних конфесій, можуть заходити в неї тільки в певний час. Жінкам же, щоб увійти всередину, доведеться одягатися в довгу одежу.