Церква Святої Марії Утішительки Церква Святої Марії Утішительки
Церква Святої Марії Утішительки Церква Святої Марії Утішительки

Церква Святої Марії Утішительки розташована на площі Пьяцца Марвелли (раніше площу Тріполі) містечка Ріміні. Церква належить католицькому чернечому ордену салезіан. Мета роботи ордена – шкільна освіта та виховання, тому поруч з храмом розташована парафіяльна школа.

Рух салезіанцев зародилося в 1859 році і швидко поширився по всій Італії. До початку ХХ століття в Ріміні утворилася своя громада послідовників Джованні Боско, головного ідеолога ордена. Вже 17 листопада 1912 року було освячено перший камінь у фундаменті майбутнього салезіянського храму. Проект виконав болонський архітектор Джузеппе Гуаланди в нео-готичному стилі. При будівництві стін використовувалися матеріали двох кольорів: світло-теракотовий цегла, білий камінь, викладені чергуються смугами. Вхід у храм обрамлений багатошарової аркою з білого мармуру, всередині якої – яскрава багатобарвна мозаїка з ликом Ісуса.

У той період, коли будівництво церкви тільки починалося, район поблизу був абсолютно безлюдний. Проте вже в 1962 році, з зростанням туристичної активності і будівельним бумом, збільшилося число парафіян, і місткість храму виявилася недостатньою. Тоді за рахунок перебудови святилище було значно розширено, і з’явилася гостра дзвіниця. В даний час церква може прийняти одночасно близько 600 осіб.