Церква Карму Церква Карму
Церква Карму Церква Карму

Церква Карму підноситься в історичному центрі міста Порту, на площі Гомеса Тейшейра. Храм, виконаний у стилі рококо за проектом Жозе Сейшаса, був зведений у другій половині XVIII століття. З західної сторони церква Карму межує з храмом Кармелітів.З-за такого близького розташування на перший погляд може здатися, що вони становлять одне ціле. Однак це два самостійних храму, які з’єднуються між собою самим вузьким будівлею в світі, шириною всього лише метр.

Достатньо лише одного дотику погляду з церквою, щоб перейнятися її красою і величністю. Перше, що дивує храм гостей міста – це, безперечно, плитка «азулежу», традиційні португальські кахлі, нагадує російську розпис гжель. Величезне полотно кахлів зображує сцени становлення ордену Кармелітів на горі Кармель.Автор цього твору мистецтва відомий художник Сильвест Сільвестрі.

На кам’яному фасаді церкви здіймаються чотири статуї євангелістів, а також скульптури пророків Єлисея та Іллі. Інтер’єр храму щедро прикрашений золотом, картинами і фресками. В церкві є один неф і сім вівтарів, які декоровані позолоченими різьбленими зображеннями роботи Франциско Кампаньян.