Фонтан «Річки Сибіру» Фонтан «Річки Сибіру»
Фонтан «Річки Сибіру» Фонтан «Річки Сибіру»

Фонтан «Річки Сибіру» – центральний каскадний фонтан міста Красноярськ, який являє собою складну композицію з бронзи і мармуру. Він був офіційно відкрито в 2005 році, а до 2008 року тут з’явилися всі його вісім знаменитих статуй. Його довжина близько 20 метрів і розташований він на великій терасі, біля театру опери та балету, на західному березі річки Єнісей.

Багаторівневий фонтан прикрашають двометрові статуї семи німф, які символізують малі річки Красноярська, і величезна скульптура батюшки Єнісею, заввишки три метри і вагою 850 кілограм. Вона символізує саму повноводну і велику річку Східній Сибіру – Єнісей. Біля кожної статуї свій автор: Єнісею і Ангару створив Костянтин Зінич, над Бирюсой і Маноах працював Віктор Мосиелев, Базаиха і Кача – творіння Олексія Ничепорчука, а Тунгуса і Хатанга – Андрія Кияницына. Авторську групу очолив архітектор проекту Арэг Демирханов і скульптор Костянтин Зінич.

Фонтан «Річки Сибіру» – відмінне місце для відпочинку в Красноярську, особливо у вечірній час, коли тут включається підсвічування.