Садиба Вузьке Садиба Вузьке
Садиба Вузьке Садиба Вузьке

Садиба Вузьке стало відомо на початку XVI століття. Її головною особливістю вважають церква Казанської ікони Божої Матері, яка була побудована в 1698 році. Храм будував боярин Тихон Стрешнев, дядько Петра Великого. Існує переказ, що у 1812 році Наполеон спостерігав за відступом французьких військ саме з цієї дзвіниці.

Інтер’єр вражає витонченістю, хоча у Другу світову війну храм зазнав нападу і руйнування. У ньому унікальна акустика, яка забезпечена високим простором під куполом. Центральний купол і бічні приділи, дивовижні за красою, освячені на честь Набуття глави Іоанна Предтечі та Святителя Миколая.

Протягом двох століть храм був духовним центром садиби Вузьке. Власниками маєтку були найвідоміші російські князі Голіцини, Оболенські, Товсті, Гагаріни, Стрешневы. Самий останній власник «Вузьке» — П. Трубецькой, отримав маєток у спадок від тітки Софії Толстой в 1890 році.

Храм, який закрили в 1928 році, довгі десятиліття служив сховищем цінних книг. Вони були вилучені з обігу, як наукового, так і культурного. Серед них були книги репресивних письменників, церковно-богослужбова література, німецькі архіви.