Річка Чарын Річка Чарын
Річка Чарын Річка Чарын

Річка Чарын, в середній течії – Кеген, у верхів’ях – Шалкудысу, це величезний водний потік, що протікає в Алматинській області Казахстану. Ця річка має бурхлива вдача, як і більшість гірських річок Казахстану. Вона має величезну кількість приток, також живиться атмосферними опадами, тому річка полноводна. Ближче до нижньої течії річка Чарын затихає, заспокоюється. Саме тут розташована прекрасна долина, мальовнича і чарівна.

Початок своє ця водна красуня бере далеко в горах, на південному схилі хребта Кетмень, дрібні притоки живлять її і роблять потужною і повноводною. У нижній течії в неї вливається її приплив Темирлик і вона впадає в річку Або і в цілому вона проробляє шлях рівний 255 кілометрів. Чарын утворює кілька цікавих долин в районі гір Кулуктау – це каньйон глибиною 400 метрів, районі пухких відкладень Жаланашской западини – Актогай, у східній частині хребта Торайгыр – каньйон Картогай і далі Сартогай в нижній течії.

Особливо приваблива долина Картогай, що в перекладі означає могильний ліс. Це мальовничий куточок, дивовижний за своїми формами і обрисами, особливо в денний час, коли ми можемо сприймати всю гру фарб, що оточує нас і по-справжньому оцінити красу цього чудового місця. Річка Чарын не тільки красива, але і корисна, так як вона виробляє величезну кількість енергії, тому на річці збудовано Мойнакськая ГЕС.