Скелясті гори Скелясті гори
Скелясті гори Скелясті гори

Навряд чи де знайдеться місце в Сполучених Штатах, що підходить для альпінізму і скелелазіння, більше ніж територія національного парку “Скелясті гори”. Він знаходиться по обидві сторони Вододільного хребта і включає в себе мало не третина всього штату. Відмітна особливість цих скель – незвичайний ухил поверхні і безліч різноманітних тріщин і уступів, які дозволяють без зусиль долати великі відстані. Єдину складність становить вибір комфортного сезону для сходження.

Кращими місяцями є липень, серпень і вересень, хоча в середині літа тут досить жарко і потрібно заздалегідь запастися водою. Місцеві джерела непридатні для пиття через паразита Giardia, тому доводиться її ретельно фільтрувати або і зовсім використовувати привізну. Закупитися всім необхідним, у тому числі і деяким спорядженням, можна в магазинах Естес-Парку. У них постійно працює фірма Колорадо Маунтін Скул, що займається навчанням скелелазіння, організацією сходжень та експедицій по парку.

На початку літа скелі покриті снігом і льодом, чому звичні маршрути приймають абсолютно неймовірну траєкторію підйому, що привертає особливу категорію альпіністів.