Ратуша старого міста Ратуша старого міста
Ратуша старого міста Ратуша старого міста

Ратуша старого міста — це головна міська ратуша, яка знаходиться в місті Гданськ, на розі вулиці Длуга і Длужского ринку. Її силует прикрашає собою так званий Королівський шлях — найбільш цікавий маршрут історичного району Гданська.

Ратуша будувалася з 1379 по 1492 роки за проектом архітектора Антоніо Ван Оббергена. Місце, на якому вона побудована, є найбільш важливим районом міста. У 1556 році в ратуші розгорілася пожежа і на її ремонт знадобилося кілька років.Під час реконструкції, в її спочатку готичний стиль, були внесені деякі елементи ренесансу. Друга пожежа ратуша пережила під час Другої світової війни, стіни буквально падали від отриманих ударів і її навіть хотіли знести. Будівлю вдалося зберегти і реконструювати, і 2 квітня 1970 року мерія передала ратушу в дар Музею історії міста Гданська. У 2000 році у вежі ратуші було встановлено 37-ми дзвони карильйон — механічний музичний інструмент, створений голландськими майстрами.

Влітку у вежі відкривається оглядовий майданчик, де з висоти 80 метрів відкривається приголомшливий панорамний вид на місто і околиці. Найбільш цікавою внутрішньою частиною ратуші є Червоний зал — тут самий багатий інтер’єр і можна побачити твори великих майстрів — Ганса Вредемана де Вріса, Симона Герле та інших.