Памятник Корольову і Гагаріну Памятник Корольову і Гагаріну

Памятник Корольову і Гагаріну

Пам’ятник Корольову і Гагаріну — це велична бронзова скульптура, виконана О. К. Комовым. Її встановили на вулиці Чехова перед корпусом Таганрозького технологічного інституту. Автор, бажаючи підкреслити значущість першого у світі людського польоту в космос, зробив Гагаріна трохи вище Королева, не дивлячись на досить невелике зростання першого.

Монумент був створений в 1975 році і демонструвався на московській виставці. Після її закриття скульптура була подарована Таганрозької картинної галереї радянським Фондом Культури, де вона розташовувалася в колекції паркової скульптури.

Е. В. Зайців – колишній співробітник ТРТИ, державний і партійний діяч, став головним ініціатором появи цієї скульптури в Таганрозі. Було вирішено помістити монумент на перетині Українського провулка і вулиці Петровській. Його встановили без п’єдесталу, прямо на газон. З тих пір в розмовах квартал стали згадувати як сквер Космонавтів.

Пам’ятник перенесли на сьогоднішнє місце лише у 2002 році, на 50-річчя радиоуниверситета, а на його старому місці зараз розташовується Центральний дитячий майданчик.