Будівля заводу Червоний трикутник

Будівля заводу “Червоний трикутник” – це величезний квартал на Обвідному каналі в Санкт-Петербурзі. Завод – передовик виробництва гумового взуття – почав банкрутувати у дев’яності роки XX століття, і тепер його територія – це культовий ділянку, куди приходять любителі занедбаних місць.

Цехи “Червоного трикутника” почали зводити з сімдесятих років XIX століття, коли Фердинанд Краузкопф заснував у Петербурзі російсько-американську гумову мануфактуру. Підприємство розрослося до гігантських розмірів, в радянський час воно стало найбільшим виробником гумового взуття, тут проводився синтетичний каучук.

Особливо цікаво головне будівлю заводу, звернене до Обвідному каналу. Він побудований з червоної цегли на початку XX століття та яскраво характеризує промислову архітектуру свого часу.

Сьогодні на території заводу знаходиться в напівзанедбане стані. Тут, як і раніше, працюють невеликі приватні взуттєві виробники, однак завод цікавий насамперед поціновувачам занедбаних місць. На території “Червоного Трикутника” функціонують музичні клуби, студії запису, є кафе.