Будинок Уряду

Сучасна будівля уряду в Буенос-Айресі або Рожевий будинок стоїть на місці, де спочатку був побудований форт Хуана-Бальтазара Австрійського. У 1713 році його перебудували в замок Сан-Мігель, що служив резиденцією колоніальних властей Іспанії. Треба сказати, що багато правителів Аргентини так чи інакше доклали руку до Casa Rosada, змінюючи його на свій розсуд. У результаті вийшло досить цікаве будова у французькому стилі з елементами італійської архітектури.

Неокласичні обриси замок набув у 1825 році за ініціативою тодішнього президента Бернардіно Ривадавия. У такому вигляді він проіснував до 1857 року, коли його розібрали заради зведення митниці. Так побажав інший глава держави – Хусто Хосе де Уркисы. Митниця була побудована в італійському стилі архітектором Едвардом Тейлором і стала найбільшим міським будовою. Але вже в 1862 році вцілілий під час руйнування флігель замку став резиденцією президентів Бартоломе Мітрі та Домінго Сармьенто. Будівлю перебудували, додали внутрішні двори і патіо. Змінився і колір флігеля: з темно-коричневого його перефарбували в рожевий. Колір був символічним і означало примирення двох протиборчих політичних партій – федералістів і унітаристів. Їх кольори були червоний і білий відповідно.

Через двадцять років резиденція знову дещо змінила свій вигляд. За розпорядженням президента Хуліо Року, будинок оформили в стилі поштамту, побудованого поруч з резиденцією в 1873 році. Через два роки їх зовсім об’єднали в єдине архітектурне спорудження. Але і це було не останнє реконструкції Casa de Rosada. У 1989 році після знесення митниці на звільненому місці спорудили східне крило резиденції президента.

Зараз в Casa de Rosada розташовується робочий кабінет президента країни, а живе він у резиденції Квінта-де-Олива, яка знаходиться в околицях Буенос-Айреса. Крім того, в Рожевому будинку знаходиться Зал бюстів, в якому виставлені все законно обрані правителі Аргентини. У 2003 році там було відкрито погруддя Рауля Альфонсина. А в дожили до наших днів приміщеннях форту Сан-Мігель працює палацовий музей.