Особняк Н.П. Румянцева Особняк Н.П. Румянцева

Особняк Н.П. Румянцева

В особняку Н.П. Румянцева зараз розташовується Державний музей історії Санкт-Петербурга. Але передусім цей старовинний будинок відомий тим, що раніше ним володів граф Микола Румянцев – державний діяч і дипломат.

Перша споруда на цьому місці з’явилася в першій половині XVIII століття. До початку XIX століття в будівлі змінилося кілька знатних власників, серед яких був Олександр Голіцин. У 1802 році будинок придбав граф Румянцев, представник давнього російського дворянського роду. У різні роки М.П. Румянцев обіймав посади міністра комерції і міністра закордонних справ.

Саме при ньому будівля перетворилася: звичайний будинок перетворився в шикарний особняк. Перші зміни торкнулися тільки внутрішнього оздоблення. Пізніше, в 1824 році, архітектором Василем Глинкою був створений новий фасад. Вже після смерті М.П. Румянцева змінився внутрішній інтер’єр, який призначався для музею.

У 1863 році господарем будинку став А. В. Старчевський, при якому здійснили капітальне зміна корпусу і часткову перебудову внутрішніх кімнат.