Оранковский-Богородський монастир Оранковский-Богородський монастир
Оранковский-Богородський монастир Оранковский-Богородський монастир

Оранський монастир вдячний своїм появою дворянину П. А. Глядкому. Він жив і працював на початку XVII століття, поки важко не захворів. Хтось із знайомих порадив йому з’їздити в Нижній Новгород і вклонитися до Володимирської ікони. Глядков так і зробив. Сталося диво – він повернувся додому здоровим. Тоді дворянин вирішив подяку святому збудувати церкву.

Для обителі він вибрав найкраще місце в селі Оранки, на Словенській горі. Охрестив її копією Володимирської ікони, а сам прийняв постриг і став жити в церкві. Слава про чудесне зцілення дворянина розлетілася на весь край. До збудованого храму потягнулися люди. Не було жодного випадку коли ікона б не допомогла.

Вже через рік на пожертви парафіян просту дерев’яну церкву замінили на добротну цегляну, яка прослужила понад 50 років, поки не сталася пожежа. Все згоріло до тла. Місцеві жителі не замислюючись взялися відбудовувати церкву в третій раз.

Зараз, Оранський монастир це цілий православний комплекс. Він складається з декількох церков, трапезної, дзвіниці, святого джерела.