Олімпійське село Олімпійське село

Олімпійське село

Олімпійське селище в Мюнхені була побудована спеціально для проведення ХХ Літніх Олімпійських ігор у 1972 році. Тут розмістилися спортсмени та їх супроводжуючі. Вона була спроектована архітекторами бюро “Беніш і партнери” (місцезнаходження та просторове планування) і “Heinle, Wischer” (будівлі та обладнання).

Олімпійське село є частиною Олімпійського парку. Вона складається з чоловічої та жіночої зони. Колишня “жіноча село”, вмещавшая 1800 спортсменок, зараз перетворена з студентське містечко; чоловіча село”, де в період Олімпійських ігор розмістилося 9000 спортсменів, стала житловим районом. Сьогодні тут розташовано понад 3500 житлових будинків, проживає близько 6000 чоловік. Колишня Олімпійська село є одним з найпопулярніших житлових районів у Мюнхені.

Незважаючи на це, багато хто ще пам’ятає сумну популярність Олімпійського села. 5 вересня 1972 року в 4:10 ранку вісім озброєних терористів групи «Чорний вересень» увірвалися в резиденцію ізраїльської делегації, розстріляли на місці двох спортсменів, а ще дев’ятьох взяли в заручники. Ніхто із заручників не вижив, їх розстріляли терористи під час операції по звільненню.