Музейний комплекс Чехова

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Музеї, виставки
>
Музейний комплекс Чехова включать в себе більше двадцяти об’єктів, пов’язаних між собою ім’ям і творчістю Антона Павловича Чехова. Найбільш важливі з них – «Будиночок Чехова», «Лавка Чехових», Літературний музей-гімназія і пам’ятник А. П. Чехова.

Скромний Будиночок Чехова» — місце, де сім’я Чехових жила трохи більше двох років і де народився Антон Павлович. У 1960 році неподалік від цього будинку встановлено пам’ятник Чехову, роботи В. М. Руковишникова. Після народження Антона сім’я переїхала в більш комфортне приміщення – двоповерховий будинок купця В. Моїсеєва – «Лавку Чехових», де вони прожили з 1869 по 1874 роки. У приміщенні гімназії, де зараз знаходиться Літературний музей, А. П. Чехів навчався з 1868 по 1879 роки.

У Таганрозі є місця, пов’язані з героями оповідань А. П. Чехова. Головний санітарний лікар міста — П. М. Шедеви, будинок якого розташований у Таганрозі, послужив прототипом героя оповідання «Іонич». На будинку інспектора гімназії А. Ф. Дьяконова прикріплена табличка, яка свідчить, що тут колись жив прототип людини у футлярі.

Крім цих об’єктів у музейному комплексі також можна подивитися будинок батька А. П. Чехова, крамницю Митрофана – дядька Чехова, будівля грецької гімназії, де навчалися брати Чехова, будинок улюбленого вчителя Чехова – Ф. П. Покровського, який дав письменнику прізвисько «Антоша Чехонте», та інші об’єкти.