Малий Тріанон Малий Тріанон
Малий Тріанон Малий Тріанон

Малий Тріанон являє собою шикарний замок невеликих розмірів, розташований у Франції на території Версальського палацу. Будівля була зведена в 1762-1768 рр. за наказом Людовика XV в якості подарунка для маркізи де Помпадур. Він виконаний у змішаному стилі епохи Рококо і Класицизму. Зараз Малий Тріанон вважається пам’яткою Марії-Антуанетти, яка стала його власницею до 19 років і приїжджала відпочити від королівського життя.

Палац має форму вишуканого куба з двома поверхами і п’ятьма вікнами на кожній стіні. Завданням архітектора було обмежити перетин гостей з прислугою, про що свідчить наявність особливої структури підвалу. У ньому слуги повинні були накривати столи і відправляти їх ліфтом в їдальню, але спеціальне обладнання так і не було виготовлено.

Покої королеви досить прості, але в той же час елегантні. Спальня обставлена меблями ручної роботи майстрів Жан-Анрі Ризена і Жоржа Жакоба, а винахідливе дзеркало, яке за допомогою звичайної ручки піднімається з підлоги і встановлюється перед вікнами кімнати, продовжує дивувати туристів.