Нікольська каплиця Нікольська каплиця
Нікольська каплиця
Нікольська каплиця

Нікольська каплиця – це каплиця, яку освятили в ім’я Миколи Чудотворця, небесного покровителя мандрівників і купців. Цей архітектурний пам’ятник знаходиться в місті Рибінськ на набережній річки Волги.

Каплиця була побудована старостою Эльтековым В. І. з Спасо-Преображенського храму в 1867 році, в пам’ять дивовижного порятунку царя Олександра II від смерті, яке відбулося 4 квітня 1866 року. У 1927 році каплиця перейшла до влади під різні господарські потреби. Пізніше у каплиці зносять купол і надбудовують другий поверх. Останнім же час в каплиці перебувало лінійне відділення міліції.

У 2010 році почалася реставрація Микільської каплиці. На ній встановили головний хрест і дванадцять хрестів на головкомах, які прикрашають купол каплиці. Всі хрести були відлиті і покриті сусальним золотом за правилами, які діяли у XIX столітті. Нікольська каплиця включена в екскурсійні маршрути по місту Рыбинску. Каплиця увійшла в перелік об’єктів, які Кирил відвідав патріарх Московський і Всієї Русі під час свого візиту.