Краєзнавчий музей Феодосії

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Краєзнавчий музей у Феодосії є найстарішим міським музеєм на території України і одним з найстаріших музеїв на території Європи.

Музей був заснований 13 травня 1811 року феодосійським міським головою М. Броневського. Його створення було викликано нагальною необхідністю – у Феодосії, володіє древньою історією, до того часу було зібрано чималу кількість пам’яток старовини. Перша будівля музею було швидше сховищем старожитностей, ніж музеєм. Але поступово збори зростало завдяки дарувальникам, меценатам і проводяться на території міста і в його околицях археологічним розкопкам.

В даний час у фондах музею нараховується понад 80 тисяч експонатів. Його експозиція розміщена в будинку кінця XIX ст. на міській набережній. У восьми залах музею можна побачити не тільки знахідки археологів, але і безліч етнографічних та документальних матеріалів, колекції старовинних видових листівок, мінералів, скам’янілостей, гербарій. Унікальні діорами залу природи дають уявлення про ландшафти Південно-Східного Криму. Частина багатої колекції стародавніх кам’яних плит розміщена під відкритим небом у дуже затишному внутрішньому дворику музею, викладеному середньовічної плитовим бруківки та бруківкою ХІХ – першої половини ХХ століття.

Поряд з постійними розділами експозиції в музеї працюють різноманітні виставки, пов’язані з краєзнавством, історією міста, творчістю феодосійців.