Кафе «Платани» Кафе «Платани»
Кафе «Платани»
Кафе «Платани»

Кафе «Платани» у боснійському місті Требінье – місце популярне, розкручене, а для місцевих жителів практично культове. Це найбільше в Європі кафе на відкритому повітрі.

Кафе, готель, до якого він відноситься, розташовані біля стін старого міста. Готель був побудований австрійцями в кінці XIX століття, а на великій площі перед нею висадили шістнадцять платанів. Деревам тут, мабуть, дуже «сподобався», і вони швидко пішли в ріст. За свою майже вікову вік вони досягли величезних розмірів, накривши тіні розлогих крон майже всю площу. Тепер в тіні дерев стоять плетені столики і крісла, запрошуючи сісти і випити чашку чорної кави.

Тут багатолюдно в будь-який день тижня, багато молоді, а й людей старшого покоління досить. Хтось п’є каву, хтось насолоджується холодним пивом, хтось просто ділиться зі знайомими останніми новинами міський або особистого життя. Приємна прохолода під покровом старих платанів особливо приваблива в літні дні, тому сюди приходять не просто швидко перекусити, а поспілкуватися. Хоча, треба відзначити, що годують тут дуже смачно, а обслуговують з посмішкою на обличчі, ніби весь сьогоднішній день чекали саме вас.