Храм Хануман Храм Хануман
Храм Хануман Храм Хануман

У стародавні часи, бог мавп по імені Хануман, подорожуючи в Гімалаї, зупинявся по дорозі в індійському храмі. З тих пір цей храм і прозвали на честь бога. Саме так свідчить легенда. Люди вірять, що споруда вже існувало в той час.

Храм Хануман (Храм мавп, Джакху Мандір, Храм Джакху) розташований на пагорбі Джакху, який є найвищим у Сімпле (2 455 метрів). Піднятися до нього зможе не кожен. Дорога тягнеться на протязі 45 хвилин, з кожним кроком стаючи все крутіше і крутіше. По дорозі до храму, туристам пропонують орендувати палицю за 5 рупій, але не тому, що їм доведеться на неї спиратися, а тому, що вони будуть змушені відбиватися від численних мавп, які очікують відвідувачів біля пам’ятки.

Ступенева дорога в храм прикрашена чудовою аркою з індійськими зображеннями і скульптурами левів, що стоять верхи на слонах, сходинками у рожевих тонах і статуями воїнів. Сам храм – це невеликий, але досить мальовничий будиночок з загостреним дахом червоного кольору, входом у вигляді красивої арки та безліччю мавп, вечорами зустрічаючих захід, зібравшись в зграї.