Краш-тести завжди показують наскільки безпечний автомобіль, і він здатний захистити водія і пасажирів.

У світі існує кілька організацій, які тестують на безпеку легкові авто і у всіх у них своя розроблена система.

Однією з найбільш авторитетних організацій є Euro NCAP — це незалежна компанія, яка проводить комплекс перевірок і на підставі цього присвоює «зірки» моделі.

Нещодавно вони провели краш-тест нового покоління Dacia Duster, яка в РФ буде продаватися під назвою Renault Duster.

Результати випробування кросовера показали, що він недостатньо безпечний, так як заробив лише три зірки з п’яти.

Також в 2017 році на тести в лабораторію Euro NCAP потрапили нові Kia Rio і Kia Picanto і ці моделі в базових комплектаціях заробили по три зірки кожен.

З додатковими системами безпеки, які доступні вже в більш дорогих версіях хетчбеків результат виявився краще — п’ять зірок у Rio і чотири у Picanto.

Також три зірки у Euro NCAP запрацював новий хетчбек DS 3 і Fiat 500. З найкращими результатами виявилася Honda Civic, якій чотири зірки, а ось ще один автомобіль, створений японськими інженерами, Suzuki Swift отримав три зірки.

Але крім європейського Euro NCAP, ще є російський ARCAP, в якому краш-тести проводять автоексперти «Авторевю» і в цьому тесті популярний на російському ринку УАЗ «Патріот» показав лише одну зірку.

Як передає РИА Новости, електрокари BMW i3 і Tesla Model S вже були протестовані американським інститутом безпеки (IIHS).

У США система інша і найвищою нагородою є Top Safety Pick+, але обидва вищезазначених електрокара так і не змогли отримати високу оцінку безпеки.