Будівля колишньої гауптвахти Будівля колишньої гауптвахти
Будівля колишньої гауптвахти Будівля колишньої гауптвахти

Будівля колишньої гауптвахти знаходиться в місті Кострома, Росія, розташоване в одному з історичних районів міста, на Сусанінской площі, і входить в її архітектурний ансамбль. Будівля, в стилі ампір, була зведена на місці старої дерев’яної гауптвахти в 1823-1826 роках, за проектом архітектора П. І. Фурсова.

Упродовж ХІХ – початку ХХ століття будівля Гауптвахти в Костромі використовувалося за прямим призначенням, як місце перебування заарештованих солдатів і офіцерів, а зараз в будівлі розміщується військово-історичний відділ Подільського музею-заповідника.

Зовні будівля колишньої гауптвахти прикрашають скульптурні обладунки, щити, морди собак і львів. Вхід оформлений у вигляді портика з потужними колонами. В експозиції військово-історичного відділу Подільського музею-заповідника представлені документи, фотографії, ордени, книги і різні інші предмети, що розповідають про оборону міста в XII столітті, період Смутного часу і Великої Вітчизняної війни. Поряд з Гауптвахтою знаходиться будівля Дворянського зібрання і Пожежна каланча, які теж входять в ансамбль Сусанінской площі.