Будинок-музей Сталіна в Горі

Будинок-музей Сталіна в Горі (регіон Грузії Шида-Картлі) спочатку повинен був представляти собою історичний музей, який відображає в своїх експонати життя і побут місцевого населення. Проте незабаром стало очевидним, що створений нерукотворний пам’ятник В. В. Сталіну, який своє раннє дитинство провів саме в цьому маленькому містечку Горі, що налічує не більше 50 000 чоловік.

На території історичного місця знаходиться парк з будинком, де народився і підростав майбутній вождь, до речі сказати, не в самому домі, а в цокольному поверсі, також варто залізничний вагон, у якому подорожував вже дорослий Сталін, коли прийшов до влади і третій історичний корпус є головним, в якому представлено безліч особистих речей належали свого часу Сталіну. Серед них умивальні приналежності, скринька від сина Васі, також є кабінет і робочий стіл вождя, і безумовно безліч фотографій і документів, які тепер представлені в широкому доступі для відвідувачів. Але найбільше зацікавлення викликає шинель, трубка і посмертна маска Сталіна.

Відвідавши цей музей, ви отримаєте найбільш повну інформацію про біографії і життя І. в. Сталіна, так сказати в 3D форматі, тобто зможете, деякі реліквії потримати у власних руках, які раніше тримав сам вождь.