Спасо-Бородінський жіночий монастир Спасо-Бородінський жіночий монастир
Спасо-Бородінський жіночий монастир Спасо-Бородінський жіночий монастир

Спочатку Марія Михайлівна зайнялася відновленням церкви Смоленської ікони Божої Матері в Бородіна. Там же вона ініціювала будівництво поминальної каплиці, 10 тисяч на яке дав особисто цар Олександр I. В 1820-му році каплиця була освячена і в ній зайняла своє місце полкова ікона покійного генерала Тучкова – Нерукотворний Образ Спасителя.

У 1826 році вдова позбулася і сина, після чого оселився в будиночку на Бородінському полі в повній самоті. Поступово навколо цього самотнього житла почали селитися інші жінки, які згодом склали основу нового монастиря. Спасо-Бородінський жіночий монастир був заснований в 1838 році, а в 1840-му вдова Тучкова (до того часу постригшаяся в черниці під ім’ям Марія) стала його ігуменею.

В цей же час почалося будівництво монастиря: дзвіниця, житлові приміщення, трапезна, церква святого Філарета Милостивого. Імператор Микола I фінансував будівництво і взяв монастир під свій патронат. Всі наступні Російські імператори також сприяли Бородинскому монастирю, надаючи йому матеріальну допомогу і регулярно відвідуючи святу обитель.
У 1929-му році монастир закрили, а його приміщення були віддані під гуртожиток, школу. В період окупації тут розмістився госпіталь, потім станція обслуговування машин і тракторів.

У 1972-му році почалася реставрація будівлі, а з 1992-го року тут знову жіночий монастир.